o mně

žiju se svou rodinkou uprostřed křivoklátských lesů. jsem stejný jako vy, mám své starosti i radosti, které dělají můj život vyváženým. jen jsem měl možná štěstí na životní události, které mě naučili a stále učí přistupovat k nim a k jejich účastníkům mnohem vnímavěji. 

prožil jsem i několik dramatických okamžiků a období, které mě zasáhli natolik, že jsem se nimi začal zabývat víc. ani ne tak obsahem, ale identifikací, příčinami, způsoby a cestami, jak tyto úseky života projít bez újmy a s ponaučením.

možná právě proto jsem začal potkávat lidi, kteří mi věřili a zdůvěřili se mi. a možná proto jsem si řekl, že chci pomoct víc a odborněji. 

časem se ukázalo pár hlavních témat, které mám možnost slyšet často. jsou to suicidum/sebevražda, krize osobnosti a partnerské vztahy,

proto jsem absolvoval výcvik krizové intervence se specifikem na klienty se sebevražednými sklony. rád bych se vzdělával dál. tyto druhy výcviků jsou ale finančně hodně náročné. tak snad postupně budu moudřejší :-)

nejvíc mně ale vždycky učí moji klienti a ti, kteří se na mě s důvěrou obracejí a já si toho velice vážím a jejich slova přijímám s pokorou.

budu rád, když budu moct být i s vámi.